Jdi na obsah Jdi na menu
 


H - značky piv

20. 8. 2009

Harrach

 

 


 

Pivo Herold je značka produktů z pivovaru Březnice na Příbramsku. Zámecký pivovar, založený zde v roce 1506, pokračuje v produkci bez velkého přerušení až do dnešních dnů. Impozantní barokní stavba, kde je umístěn pivovar a sladovna představuje ojedinělý architektonický skvost. Značka Herold vstoupila na mezinárodní trh v roce 2000, kdy světová kapacita v oboru piva, Michael Jackson zvolil zdejší značku Herold Blond Lager v každoroční soutěži Beer Hunter Pivem měsíce. Tradiční ležák zraje v půl tisíciletí starých sklepech po dobu až 70 dnů, přesně tak, jak požadují tradiční, desítky a stovky let vyzkoušené klasické technologie. Pivovar v devadesátých letech vlastnila americká investiční společnost, na podzim roku 2008 jej prodala skupině českých podnikatelů.

 

  • Světlé výčepní pivo je klasický český lehký ležák se vyrábí s využitím vlastního sladu a žateckého chmele, zraje 30 dní a má obsah alkoholu 4,1% obj.
  • Světlý březnický ležák je tradiční typ plzeňského piva, který zraje 60 dní. Obsah alkoholu má 5,2% obj.
  • Polotmavé speciální pivo má granátovou barvu a značnou dávku chmelové hořkosti. Nejoblíbenější zdejší značka z 19. století obsahuje české karamelové slady a žatecký chmel, zraje 70 dní a má obsah alkoholu 5,8% obj.
  • Tmavé speciální pivo je klasický speciál černého piva, který se vaří ze 4 druhů sladů, zraje 10 týdnů a má obsah alkoholu 5,3% obj.
  • Světlý kvasnicový pšeničný ležák je pšeničné pivo s vysokou pěnivostí a stálostí pěny a mírnou hořkostí. Obsah alkoholu 5% obj.

 


 

Holan

 

 


 

Holba

 

 


 

Hostan

 

 


 

Hubertus

 

 


 

Pivovar Hukvaldy je minipivovar v místní části Dolní Sklenov v obci Hukvaldy náležící do okresu Frýdek Místek.

Historie:

Pivo poprvé 1597-1972

První pivo se začalo na Hukvaldech vařit v roce 1597. Pivo mělo značku Ondráš a po celou dobu se vařilo jako pivo třináctistupňové. Tato značka piva přetrvala až do začátku devadesátých let 20. století v rámci skupiny Severomoravské pivovary n.p. a posléze Severomoravské pivovary a.s. se sídlem v Přerově. Naposledy se pivo značky Ondráš vařilo v pivovaru Litovel jako šestnáctistupňový tmavý ležák. Na etiketě v zeleném nebo červeném provedení byla vyobrazena zříceninahradu Hukvaldy.

 

Pivo podruhé, založení minipivovaru v roce 2003

Majitel hospody v Dolním Sklenově odkoupil technologii na vaření piva ze zrušeného pivovaru v Žabni. V suterénu vlastní hospody udělal místo pro varnu, spilku a ležácký sklep. První várky piva spotřebitelům zachutnaly a tak začala pravidelná produkce. Původně se toto pivo mělo také jmenovat Ondráš, avšak tato ochranná známka byla již registrována. Proto dostalo tamní pivo zeměpisný název Hukvaldské pivo.

 


 

Huťské výčepní