Jdi na obsah Jdi na menu
 


S - značky piv

19. 8. 2009

Samson je značka českého piva vyráběného v českobudějovickém pivovaru Budějovický měšťanský pivovar, a.s. Firma byla založena v roce 1795 .

 • Samson Premium - světlý ležák, obsah alkoholu 4,90%
 • Samson Černý - výčepní tmavé, obsah alkoholu 3,60%
 • Samson Výčepní - výčepní světlé, obsah alkoholu 3,80%

 


Pivovar Starobrno je brněnský pivovar, jenž je součástí nizozemské pivovarské společnosti Heineken. Výstav Starobrna (společně se znojemskou filiálkou Hostan) je 914 000 hl ročně. Ve starobrněnském pivovaru se vaří pivo od roku 1325.

Historie: 

Právo vařit pivo udělil Brnu Král Václav I. roku 1243. Pivovar při klášteru cisterciaček na Starém Brně existuje od roku 1325. V průběhu staletí měnil majitele. Název "Starobrněnský pivovar" se používá od druhé poloviny 19. století. Koncem 80. let 20. století byla postavena stáčírna láhví a nové provozy ve svahu „Žlutého kopce“ nad pivovarem.

Produkty pivovaru:

Pivovar vyrábí kromě běžných druhů piv (obchodní jména Osma, Tradiční, Černé, Řezák, Medium, Ležák a Fríí) také speciální piva Baron Trenck (14°), Červený drak (15°) a Black drak (13°). Starobrno licenčně vyrábí slovenského Zlatého bažanta, dováží piva značky Heineken, Amstel, Murphy´s a Edelweiss. Portfolio pivních značek doplňují ještě vlastní sudové limonády ZULU kola a ZULU citron a pivní pálenka BierBrand.

 


 

Sedm kulí

 

 


 

Staropramen je značka piva vyráběná pražským smíchovským pivovarem Staropramen (patřící do skupiny Pivovary Staropramen a.s.).

Pivo se zde vyrábí od roku 1869. Vyrábí se v několika variantách, jako světlé výčepní, tmavé, světlý ležák, nealko, Staropramen D pro diabetiky a speciální 14° Granát. Staropramen patří již tradičně mezi oceňovaná piva.

 

 • Staropramen Světlý
 • Staropramen Ležák
 • Staropramen Černý
 • Staropramen Světlý
 • Staropramen Ležák
 • Staropramen Černý
 • Staropramen Granát
 • Staropramen Nealko
 • D pivo

Staropramen Granát: Vyrábí se podle původní receptury od roku 1884. Granát se připravuje speciální metodou sypání a používají se k tomu jak světlé, tak i speciální slady. Má typickou barvu, která se podobá Granátu, proto tedy má tento název.

 • Staropramen Granát (5% vol.) tmavý ležák

 


 

Staročech

 

 


 

Skalák

 

 


 

Suchdolský Jeník

 

 


 

Svatý Norbert

 

 


 

Pivovar Svijany se nachází v obci Svijany nedaleko Turnova, v okrese Liberec. Pivovar byl založen roku 1564. Pivovar i obec získal v 17. století do vlastnictví královský rod Valdštejnů. Roku 1998 nově vzniklá společnost Pivovar Svijany s.r.o.

 

Pivovar: 

V obci se nachází Pivovar Svijany, jeden z nejstarších pivovarů v Česku, který byl založen v roce 1564. Byl součástí hospodářských základů panství. V roce 1912 pivovar byl odkoupen od Rohanů jeho dosavadním nájemcem Antonínem Kratochvílem. Rodině Kratochvílů pivovar patřil až do roku 1939. Vnuk Antonína Kratochvíle byl nucen pivovar prodat a tak se pivovar vrátil jeho původním majitelům Rohanům. Po roce 1945 svijanský pivovar byl konfiskován a znárodněn. stál se součásti Severočeských pivovarů n.p.. Z důvodu politických změn se Severočeské pivovary zanikly a svijanský pivovar se stál součásti podniku Pivovary Vratislavice nad Nisou. V roce 1997 se stáva součásti akciové společnosti Pražské pivovary která je z většiny majetkem anglické pivovarské společnosti Baas. Díky obchodní politice Pražských pivovarů se svijanský pivovar setkáva s odbytovou krizí a hrozí jeho zavření. Poslední změnou vlastnického uspořádání je utvoření společnosti Pivovar Svijany s.r.o. v roce 1998. Pivovar pod novým vedením postupně překonáva svou odbytouvou krizi a stává se nejsilnější značkou na Liberecku a Jablonecku.

Produkty pivovaru:

Vaří piva 10° (Svijanská desítka), 11° (Svijanský máz), 12° (Svijanský rytíř), 12.5° kvasnicové (Kvasničák), 13° světlé (Svijanský kníže), 13° tmavé (Svijanská kněžna), 15° (Baron), lehké pivo Fitness, nealko (Svijanský vozka) Svijanské pivo není chemicky ošetřováno a dodává se na trh nepasterované.

Suroviny: 

Svijanské pivo je vařeno ze čtyř základních surovin: vody, sladu, chmele a kvasnic. Voda, která se používá při vaření svijanského piva odpovídá složením kojenecké vodě. Slad se nakupuje z okolních sladoven a žatecký chmel se pěstuje na na vlastních chmelnicích v úštěcké oblasti.

Výroba: 

Svijanský pivovar produkuje pivo klasickou technologií českého piva plzeňského typu. Všechna svijanská piva jsou vyráběna stejným technologickým postupem, který se nazývá dvourmutový způsob vaření.

 


 

Svitavák

 

 


 

Švihák